تبلیغات
خوبترین ها - مبارزه‌ی گوگل با پورنوگرافی
تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1392 | 10:02 ق.ظ | نویسنده : علی قیومی
 مبارزه گوگل با پورنوگرافی کودکان در وب 

 گوگل در حال کار روی پروژه‌ای است که هدف آن محو کردن پورنوگرافی(فیلم ، عکس و....مستهجن) کودکان در وب است. 
با استفاده از این تکنولوژی سایتها، آژانس‌های حقوقی و خیریه‌ها قادر خواهند بود با ساخت دیتابیسی از تصاویر غیراخلاقی مرتبط با پورنوگرافی کودکان در پنهان کردن یا حذف کامل آنها موفق شوند. 
بر اساس نوشته دیلی تلگراف که بخش‌هایی از این پروژه را منتشر کرده هم اکنون گروه‌های مختلف حاضر در این پروژه به طور جداگانه مشغول مبارزه با این گونه محتوا هستند اما پیچیدگی‌های موضوع و پراکندگی دانش هر کدام از گروه‌ها باعث شده مبارزه با پورنوگرافی کودکان در محیط وب به اندازه کافی موفق نباشد. 
حضور گوگل در این گروه باعث می‌شود که آنها با ساخت دیتابیسی عمومی و در اختیار قرار دادن آن به سادگی امکان دسترسی همه گروه‌ها به آن فراهم شود. 
پروژه جدید گوگل در حالی انجام می‌شود که سیاستمداران انگلیسی اخیرا فشارها برای فیلترکردن و حذف موارد اینگونه از نتایج جست و جوی خود را افزایش داده‌اند. 
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس چند روز قبل از غولهای تکنولوژی خواسته بود که با استفاده از قدرت فنی خود در حوزه تکنولوژی نسبت به حذف این تصاویر از وب اقدام کنند. 
گوگل هم اکنون نیز از تکنولوژی بهره می‌برد که تصاویر پورنوگرافی کودکان را به طور اتوماتیک فیلتر می‌کند این تکنولوژی در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شده است. گوگل اعلام کرده که دو میلیون دلار برای اعطای کمک به برنامه‌نویسان مستقلی که روی موضوع مبارزه با پورنوگرافی کودکان کار می‌کنند اختصاص داده است.
منبع:itiran.comطبقه بندی: اخبار علمی و تکنولوژی، 
برچسب ها: گوگل، پورنوگرافی،  

  • تینا تولز
  • فال حافظ
  • کارت شارژ همراه اول